Close

Domovská stránka

Výroba a prodej dřevěných briket a pelet

Naše firma se zabývá výrobou dřevěných briket od roku 2001. Výroba začínala výrobou briket tvaru válce a postupem času se rozrostla o výrobu briket typu RUF. Naše výrobky jsou vyrobeny z čisté dřevní hmoty s minimálním obsahem kůry.  Výrobky neobsahují žádné umělé materiály z dřevovýroby – MDF, lamino apod.

Brikety  jsou doporučeny pro všechny druhy topení na dřevo, kachlová kamna, kuchyňské sporáky a otevřené krby. V ohni zvětšují objem až o 50%. Při optimálním nastavení shoří nejdříve po třech až pěti hodinách. Při spalování mají malý zbytek popela (0,6-1,5%) použitelný jako zahradní hnojivo. Obsah vlhkosti je menší než u dva roky uloženého dřeva (cca 12%).

Pelety jsou určeny pro vytápění v automatických kotlích , krbech a kamnech s peletovým zásobníkem.Pelety jso vyráběny ze smrkové hmoty bez obsahu kůry.

Brikety

Proč upřednostnit dřevěné brikety ?

• vysoká výhřevnost – cca 17–19 MJ/kg, což je o 30 % více než má hnědé uhlí,
• rozumný poměr cena/výkon,
• dlouhá doba hoření – hoří jako dřevo, avšak žhnou jako uhelné brikety,
• snadná manipulace,
• dlouhodobější skladování bez obtíží,
• bezproblémové vytápění ve všech kotlech na dřevo, dřevoplyn, uhlí, v krbových kamnech,
• ekologické palivo s nízkou popelnatostí a čistým provozem,
• oproti nerozřezanému a nerozštípanému palivovému dřevu je to způsob vytápění s minimální náročností na přípravu,
• v porovnání s řezanými a štípanými poleny vysoce výhřevného palivového dřeva (např. dub) vychází dřevěné brikety často i levněji,
• při srovnání s elektřinou a zemním plynem jsou až o několik tisíc levnější,
• 1 tuna kvalitních dřevěných briket průměrně nahradí 4–5 kubíků palivového dřeva, 1,5 tuny hnědého uhlí, 800–850 kg černého uhlí.

Jak poznáte kvalitní briketu?

dobře hoří a pak dlouho žhne

Pro skladování dřevěných briket potřebujete jen suché místo. Chlad, mráz ani atmosférická vlhkost tomuto palivu nevadí.
Při topení dřevěnými briketami rozděláme v kotli či kamnech oheň ( stačí kousek tuhého podpalovače nejsou třeba dřevěné třísky), necháme otevřený přívod vzduchu. Ten se po rozhoření briket přivře. Po zhruba půl hodině totiž dřevěné brikety přestanou hořet plamenem a začnou žhnout – to jim vydrží ještě řadu hodin a po celou tu dobu budou vydávat potřebné teplo.
Při topení dřevěnými briketami nechte vždy při zatápění a přikládání ve spalovacím prostoru dostatek místa. Brikety při hoření zvětšují svůj objem. Zkuste spalovací prostor nejprve naplnit z poloviny, poté uvidíte v praxi, kolik je potřeba nechat místa.
Kvalitní dřevěné brikety  při hoření produkují pouze malé množství kouře bez škodlivých plynů. Vzniklý popel dokonce můžete používat jako hnojivo , popel obsahuje draslík.

Pelety

Certifikace a ocenění